• KONTAKT
  • OBEC
  • SAMOSPRÁVA
  • DOKUMENTY
  • AKTUALITY
  • ÚRADNÁ TABUĽA
slider1

Povinné zverejňovanie:

Kontakt:

Napíšte nám:

Aktuálne dianie

XI. ROČNÍK celoslovenskej literárnej súťaže vo vlastnej tvorbe LITERÁRNY LUČENEC

CENA RIADITEĽKY NOVOHRADSKEJ KNIŽNICE 

Mihalko Kamil (13 rokov)

KAMIL PÍŠ!!!!
 Poznáte to. Od malého malička vám každý iba prikazuje. Obleč sa! Obuj sa! Kráčaj! Umy si ruky! Všetko zjedz! Mňa sa ale tieto príkazy vôbec netýkali. Sám som sa obliekal a obúval už ako dvojročný, prvé kroky som absolvoval ešte pred dovŕšením prvého roka. Odpor k hygiene som ešte nepocítil a s jedením, no vidíte sami, problém vďaka Bohu nemám…
Čo však nechápem, je problém, ktorý trápi ľudí v mojom okolí – všetkých okrem mňa - moje písmo. Teda vlastne nepísmo. Od prvého ročníka základnej školy s tým bojujú moji rodičia a učitelia. Nechápem, stokrát denne počuť: „Kamil píš! Kamil píš! Kamil píš pekne!...“
 „Veď píšem.“ Písal som a prepisoval a prepisoval. Keď to už moja mama s nervami nezvládala, kúpila mi ten nový vynález – gumovacie pero. Navrhujem udeliť Nobelovu cenu géniovi, ktorý vymyslel tento zázrak. 
 A tak som písal a písal a gumoval a gumoval. Pani učiteľka len krútila hlavou zhora-dole a moja mama sprava doľava. Nuž tešil som sa aj z toho, že mojim zošitom sa stenšovali strany, ktoré mi mama zakaždým vytrhla, keďže nevedela prečítať ani jednu súvislú vetu. 
 Každú slohovú prácu som musel pani učiteľke najskôr prečítať, aby vedela o čom je. Dobre to bolo väčšinou napísané, len niekedy som mal problém prečítať to aj ja sám po sebe. A tak som si zväčša ešte dovymýšľal a výsledok bol vždy iný ako na papieri. O písomkách ani nehovorím. Tie tolerantnejšie pani učiteľky to „chápali“ a snažili sa odhadnúť, čo som tou odpoveďou myslel. Nie vždy to však dopadlo práve najlepšie.
 Aj k psychológovi ma vzali, lebo vraj s tým Kamilom niečo nie je v poriadku a že to písmo je nečitateľné a odpor k písaniu príliš veľký. Vraj mám asi nejaký DYS, či niečo také. Nuž ak som to správne pochopil, kebyže mám ten DYS, tak sa moja situácia v škole výrazne zlepší. DYS na moje začudovanie a sklamanie nemám a tak muky s písaním pokračujú. „Kamil píš!… Kamil píš!...“
Kdesi na nete som sa dočítal, že škaredo píšu iba vysoko inteligentní. ľudia. A mám po probléme….

Aktuality

Regionálna veterinárna a potravinová správa Lučenec Regionálna veterinárna a potravinová správa Lučenec
Upozorňuje chovateľov hospodárskych zvierat
Obec Lovinobaňa od 1.1.2018 poskytuje služby terénnej pracovníčky obyvateľom odkázaným na pomoc :Obec Lovinobaňa od 1.1.2018 poskytuje služby terénnej pracovníčky obyvateľom odkázaným na pomoc :
- v úkonoch sebaobsluhy · v úkonoch starostlivosti o domácnosť · základné sociálne aktivity
Kroje pre DFS Kukulienka Kroje pre DFS Kukulienka
Vážení občania, prosíme vás o zapojenie sa do hlasovania za projekt pre naše dievčatá z Detského folklórneho súboru Kukulienka z Lovinobane.
XI. ROČNÍK celoslovenskej literárnej súťaže vo vlastnej tvorbe LITERÁRNY LUČENECXI. ROČNÍK celoslovenskej literárnej súťaže vo vlastnej tvorbe LITERÁRNY LUČENEC
CENU RIADITEĽKY NOVOHRADSKEJ KNIŽNICE získal žiak ZŠ Lovinobaňa
[Pokračovanie na Aktuality...]

Úradná tabuľa

ELEKTRONICKÁ ÚRADNÁ TABUĽA obsahuje dokumenty, ktoré sú povinne vyvesované na fyzickej úradnej tabuli obci. Tieto dokumety obce nie sú platné/schválené. Platné dokumety obce sú v sekcii horné menu - DOKUMENTY.

1 2 ... 26 [>]
[Pokračovanie na Úradná tabuľa...]

Obecné noviny

2 0 1 72 0 1 7
Informátor obecného úradu pre občanov
2 0 1 42 0 1 4
VIII.ročník, vydané 1 číslo
2 0 1 32 0 1 3
VII. ročník, vydané 2 čísla
2 0 1 22 0 1 2
VI. ročník, vydané 2 čísla
[Pokračovanie na Obecné noviny...]

Fotogaléria:

Novinky:

Kalendár:

Kurzy valút:

Počasie:

Správy SME: